GSM ovládanie ústredne - zosilňovače Mison

Ing. Anton Minár - Mison
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

GSM ovládanie ústredne

mestský rozhlas
Diaľková bezdrôtová obsluha rozhlasovej ústredne Mison MM-1
 
Súprava umožňuje diaľkové zapnutie rozhlasovej ústredne a vyhlásenie správy z ľubovoľného miesta pomocou telefónu. Toto je dôležité hlavne pri riešení krízových situácií, keď nie je čas bežať na obecný úrad a spúšťať ústredňu, prípadne to rieši problém v obciach, ktorých niektoré časti sú vzdialené od centra a klasické spojenie 100V linkou je komplikované a drahé.
Na spustenie ústredne a následné hlásenie stačí zatelefonovať na telefónne číslo ústredne, pričom nastavenie spojenia znemožňuje zneužitie (to, že by sa niekomu nepovolanému mohlo podariť spustiť ústredňu). Po vytočení čísla ústredne sa ústredňa diaľkovo zopne a na cca 15 sekúnd sa ozve z pripojených reproduktorov vyzváňacia melódia (gong), ktorá oznamuje že bude nasledovať hlásenie.
Po 15 sekundách sa automaticky nadviaže spojenie, a vy môžete začať hlásenie. Po ukončení hlásenia cca po 20sekundách sa ústredňa automaticky vypne.

Cena zostavy (MM-1, mobilný telefón, jednotka Softstart, sada prepojovacích káblov): 432€
Diaľková bezdrôtová obsluha rozhlasovej ústredne Mison MM-1
Manuál
Nastavenie mobilu
 1. Zakúpenú SIM kartu vložíme do mobilu a aktivujeme mobil
 2. Prevedieme základné nastavenie – slovenčina (dátum a čas sa nastavia automaticky po prihlásení do mobilnej siete)
 3. Do adresára vlastného mobilu vložíme číslo mobilu ústredne a prezvoníme na mobil ústredne Alcatel. Na mobile Alcatel sa objaví ikonka nezdvihnutého hovoru odťukneme "ZOBRAZIŤ". Objavia sa podrobnosti o neprijatom hovore a v ľavom spodnom rohu ťukneme na "MOŽNOSTI". Na displeji telefónu sa objaví "OTVORIŤ VŠETKY NASTAVENIA A PRIDAŤ NA ZOZNAM POVOLENÝCH ČÍSIEL?" zatlačíme OK.
 4. V hlavnom Menu ťukneme na ikonku "NÁSTROJE", potom na "FILTER HOVOROV", potom na "NASTAVENIA", ďalej na "NASTAVENIA ZOZNAMU POVOLENÝCH ČÍSIEL" a odškrtneme "HOVORY" a "SPRÁVY"
 5. Ak chceme, aby mohol zariadenie používať ďalší účastník, deaktivujeme "FILTER HOVOROV" (podľa bodu 4) a  opakujeme postup podľa bodu 3 a 4. Nastavenie umožňuje, aby ústredňu mohol spustiť len poverený pracovník.
 
Zapojenie zariadenia
 
 1. Výstupnú 100V linku prerušíme a na oba konce prerušenej linky namontujeme pribalené 5-pinové konektory (na krajné piny – pin 1 a pin 5). Takto okonektorovanú linku vsunieme do príslušných konektorov na jednotke Softstart. Funkciu jednotky Softstart najdete na www.mison.sk v sekcii mestský rozhlas.
 2. Pribaleným žltozeleným káblom prepojíme Softstart s dokonalým uzemnením, kvôli správnej funkcií bleskoistky, ktorá je v jednotke.
 3. Pomocou telefónneho kábla prepojíme jednotku Sotstart s plastovou krabičkou ovládača.
 4. Sieťový adaptér (súčasť dodávky) pripojíme do konektora na ovládači
 5. Do sieťovej zásuvky jednotky Softstart pripojíme sieťový prívod zosilňovača ústredne a zapneme jeho sieťový vypínač (ten ostane trvalo zapnutý).
 6. Pomocou kábla Jack6,3 – CINCH prepojíme výstup ovládača s nf vstupom zosilňovača.
 7. Mobil pripojíme na nabíjačku a necháme ho takto po celú dobu prevádzky (nabíjačku neodpájame)
 8. Do sluchátkového výstupu mobilu zasunieme konektor 3,5Jack (4-pin konektor) a druhú stranu prepojovacej šnúry – konektor 3,5 Jack (3-pin konektor) do prislušného konektora na plastovej krabičke ovládača.
 9. Sieťovú zástrčku Sofststartu pripojíme k sieti 230V.
 10. Mobil umiestnime čo najďalej od zvyšnej elektroniky (vyžarovanie z mobilu môže spôsobovať rušenie nf signálu).
 11. Vypneme odposluch ústredne (ak tam je) a pomocou vlastného mobilu zavoláme na číslo dodaného mobilu. Okamžite po začiatku zvonenia sa zopne napájanie zosilňovača ústredne a zvonenie (gong) ide do reproduktorovej linky. Po cca 15 sekundách sa automaticky preruší zvonenie a zdvihne sa mobil. Cez vlastný mobil môžeme začať hlásenie (pri prvom hlásení nastavíme úroveň signálu pomocou regulácie na zosilňovači, alebo na jednotke ovládača (biela oska). V prípade, že je signál zarušený mobilným telefónom, zmenou polohy telefónu nájdeme polohu, keď sa rušenie stratí.
 12. Po skončení hlásenia sa ústredňa po cca 20 sekundách automaticky vypne.
 
V prípade akýchkoľvek nejasností volajte na 0905 486773
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky