A70/12V - zosilňovače Mison

Ing. Anton Minár - Mison
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

A70/12V

aktívne reprosústavy
Ozvučovacia súprava A70/12V vám umožní ozvučiť priestor bez nutnosti napájania 230V. Zostava  je napájaná vlastným akumulátorom, ktorý pri plnej kapacite dokáže udržať súpravu v činnosti min. 8 hodín. Vysoký výkon zosilňovača a kvalitný reproduktor s vysokou citlivosťou sú zárukou veľmi kvalitného a mohutného zvuku, ktorý vás určite uspokojí. Veľkou prednosťou zostavy je jednoduché pripojenie a obsluha. Táto súprava je vhodná hlavne pre obecné úrady, školy a cirkev. Takmer okamžite bez nutnosti pripojenia na sieťový rozvod cez dlhé predlžovacie káble, bez nebezpečia úrazu elektrickým prúdom, ozvučíte každú akciu pod holým nebom, ale aj vo vnútri – akcie obecného úradu, športové aj cirkevné akcie.
Napájanieinterné - akumulátor 12V / 7,2Ah
Výkon70W (dynamický), 100W (hudobný)
Vstupy2 x mikrofón 1mV symetrický (Jack 6,3)
1 x AUX 0,5V (stereo CINCH)
Odstup signál - šum-90dB (AUX), -70dB (mikrofón)
Frekvenčný rozsah80Hz (subsonický filter) - 20kHz
Frekvenčné korekciebasy +/-15dB, výšky +/-15dB
Výstupexterná reprosústava min. 40W/8Ω
Citlivosť reprosústavy97dB/W/m
Elektronické poistky
-skrat na výstupe
-tepelné preťaženie
-ochrana akumulátora(vypnutie priU=10,5V)
-pri nabíjaní akumulátora proti prebitiu
Rozmery370mm x 370mm x 330mm (š x v x h)
Hmotnosť12kg
Cena základnej zostavy259€
Cena s bezdrôtovým mikrofónom
339€
Zostavu tvorí aktívna reprosústava, osadená 12“ širokopásmovým reproduktorom s citlivosťou 97dB/W/m. V zadnej časti reprosústavy nájdeme umiestnený zosilňovač s mixážnym predzosilňovačom, ktorý umožňuje pripojiť dva mikrofóny a CD (MP3) prehrávač, alebo elektronické varhany. Súprava umožňuje aj pripojenie bezdrôtového mikrofónu (treba doobjednať, pretože prijímač montujeme priamo do reprosústavy). V prípade, že zostava obsahuje bezdrôtový mikrofón, tento je v pozícií MIC 1. Každý vstup má potenciometer na ovládanie hlasitosti. Zosilňovač má dvojpásmové frekvenčné korekcie, indikátor zapnutia (zelená LED dióda) a limitu (červená LED dióda). Na paneli zosilňovača je umiestnený konektor na dobíjanie akumulátora, indikačná LED dióda (zelená), ktorá svieti v stave dobitia akumulátora, konektor (XLR) na pripojenie prídavnej reprosústavy, tlačítka pre zapnutie a vypnutie. Použitý koncový stupeň s výkonom 70W/4W má vysokú účinnosť (až 80%), takže energia dodávaná z akumulátora sa z veľkej časti premieňa na akustický tlak. Nabíjačka akumulátora je súčasťou dodávky. Elektronika v nabíjacom obvode kontroluje nabíjací prúd a umožňuje časovo neobmedzené pripojenie nabíjačky, čo zaručuje, že pri použití bude akumulátor nabitý na svoju maximálnu kapacitu. Elektronika v zosilňovači sleduje stav akumulátora a v prípade jeho vybitia na minimálnu povolenú úroveň automaticky vypne napájanie zosilňovača, čo zabráni zničeniu akumulátora. Použitý akumulátor je bezúdržbový so životnosťou cca 6 rokov. Reprosústava má v spodnej časti prírubu na reprostojan a na vrchnej stene rukoväť.
Návod na obsluhu
Ozvučovaciu súpravu s nabitým akumulátorom prenesieme na miesto použitia, pripojíme zdroje signálu (mikrofóny, CD...) a zatlačíme tlačidlo ON. Potenciometrami nastavíme požadovanú hlasitosť a frekvenčné korekcie. Tým je súprava pripravená na použitie. Pokiaľ ju v tomto pripravenom stave dočastne nepoužívate, doporučujeme ju vypnúť tlačidlom OFF, aby ste zbytočne neodčerpávali energiu z akumulátora. Po skončení akcie, doporučujeme dať aktívnu bedňu na nabíjačku, v opačnom prípade znižujete životnosť akumulátora.
Upozornenie: Aj v prípade, že reprosústavu nebudete dlhšie používať doporučujeme aspoň každé dva týždne dobiť akumulátor – tým podstatne zvýšite jeho životnosť.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky